Bisiklet Sporu İçin Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Yazar:  |  0 Yorum

Bisiklet binmek günümüzde tüm yaş grubuna hitap eden en popüler sporlardan bir tanesi. Bu yazımızda bisiklet sporunu sevenler için giyilebilir teknoloji ürünlerinden bahsedeceğiz. Bu sefer basit bilekliklerden öte diğer teknolojileri inceleyeceğiz.

Cobi bunlardan bir tanesi. Bu komple bisiklet sistemi sizin fitness değerlerinizi ve performansınızı takip ederken, bisiklet üzerinde müzik dinlemenizi ve arkadaşınızla telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan ileri düzey bir giyilebilir teknoloji ürünü. Cobi her türlü akıllı telefon ile uyumlu bir cihaz. Bisikletin elcek (gidon tutacağı) ölümüne kolayca yerleştiriliyor. Yaklaşık 100 den fazla özelliği ile Cobi akıllı telefonlara tam uyumlu.

Recon Endüstirinin Kanada’daki konferansta duyuracağı RECON JET gözlükleri spor ve fitness severlerin yanısıra bisiklet binmeyi sevenlerinde çok işine yarayacak. Güvenli şekilde bisiklet binmenizi sağlayacak olan bu ürün ile aynı zamanda bisiklet binerken aileniz ve arkadaşlarınız ile görüşecek, Recon’un haritasında yerinizi takip edebileceksiniz. Aşağıdaki videoda diğer bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Senth IN1 diğer bisiklet severler için akıllı gözlük modellerinden bir diğeri. Senth IN1 kontrol paneli bisikletinizin elcek (gidon tutacağı) bölümüne kolayca monte ediliyor. Tüm bilgiler gözlüğünüzün ekranında takip edebiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında hızınız, yaktığınız kalori ve bir çok özellik mevcut. Bisiklet binerken önünüzdeki arabayı, yayayı ve hayvanları size uyarı olarak gösteren, istediğiniz görüntüleri sosyal medyada paylaşmanızı sağlayan çılgın bir gözlük diyebiliriz Senth IN1’a.

LifeBEAM sadece bisiklet sevenler için yapılmış bir akıllı kask. Bisikletiniz üzerindeki vücut hareketlerinizi tanıyan bir kask da diyebiliriz. Sizi normal bir kask gibi güvenliğiniz sağlamanın yanında, kalp atışınızı, yaktığınız kaloriyi ve performansınızı size bildirir. Birçok fitness, akıllı telefon ve fitness aplikasyonu ile uyumlu çalışır. 15 saat durmadan çalışabilir ve tüm hava koşullarına uyumludur. Diğer detaylar videoda.

IceDot özellikle dağ bisitletçileri için düşünülmüş özel bir güvenlik teknolojisi. Icedot üzerindeki çarpma sensörü ile ciddi darbelerde belirli süre hareketsiz kaldığınızda en yakınlarınıza GPS kullanarak koordinatlarınızı bildiriyor.  Sistem geri sayım ile başlıyor, geri sayım bittiğinde hala hareketsizseniz ve geri sayımı kapatmadıysanız uyarı yakınlarınıza gönderiliyor.

Bir başka bisikletçiler için üretilmiş akıllı teknolojide Visijax tarafından üretilen akıllı ceket. Bu ceket sizi üzerindeki led ile karanlıkta görülür yapıyor.

ZONE D·P·M·X  güç ölçer ile bisiklet binerken harcadığınız gücü ölçebilirsiniz. Ayakkabınıza yerleştirilen güç ölçer 1 saniyede 100 okuma yaparak size doğru bilgileri aktarıyor. Sağ ayağa ve sol ayağa uyguladığınız gücü ayrı ayrı veya toplam olarak da sunabilen Zone, tüm datayı size istediğiniz görüntüleyicide inceleme imkanı veriyor.


Bizim İçin Yorumunuz Çok Değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir