En İyi Akıllı Bileklikler – 2017 Tavsiyeler

Yazar:  |  8 Yorumlar

Piyasada çok fazla akıllı bileklik bulunduğundan en iyisini seçmekte zorlanabilirsiniz. Önemli olan bilekliği hangi amaç için kullanacağınıza karar vermek.

Durum sadece daha öncede duymuş olabileceğiniz Nike, Fitbit veya Jawbone’dan ibaret değil. Doğru uygulamalar kişisel ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Adım sayma, uyku izleme veya 7/24 kalp hızı izleme gibi farklı özelliklerle herkese uygun seçenekler bulmak mümkün, önemli olan kendiniz için en doğrusunu seçmeniz.

Teknolojinin sürekli gelişmesi yapacağımız seçimleri de zorlaştırıyor. Sürekli kalp atışı izlemeden Fitbit Charge HR ve SmartWatch bildirimlerine kadar bir çok baş döndürücü gelişme var.

Kendiniz için en uygununu bulmanız için en ideal spor takibi bilekliklerini bir araya getirdik. Bilekliğinizi seçerken önemli olan hangi amaç için alacağınıza karar vermek.

En İyi Genel Spor Akıllı Bilekliği

Fitbit Charge HR

fitbit-charge-hr

Fitbit Charge HR içinde bulundurduğu birçok özellikle bizim listemizde liderliğini koruyor. Sürekli olarak kalp hızını izleme özelliği ile aktiviteleriniz ve yakılan kaloriler hakkında daha doğru geri dönüşler almanızı sağlıyor ve farklı bileklere uyum sağlayabilecek üç boyut seçeneği bulunuyor. OLED ekranı ile günlük istatistiklerinizin yanı sıra akıllı telefonunuza gelen aramaları da gösteriyor. Yeni başlayanlar ve gruplar için ideal bir uygulama.

Fiyatı: £ 119,99, fitbit.com

Temel Kullanım İçin En İyi Akıllı Bileklik

Jawbone UP2

Jawbone-UP2

Jawbone UP2’nin özellikleri, Charge HR’nin gelişmiş spor,fitness becerileri yanında daha düşük kalmaktadır ama rahatlığı, güzel tasarımı ve doğruluğuyla temel olarak iyi bir bilekliktir.

Güçlü etkinlikleri etiketleme, uyku izleme ve akıllı alarm özellikleri onu çoğu kişinin düşlediği bir ürün yapmaktadır.

Koşucular İçin En İyi Bileklik

Fitbit Surge

Fitbit-Surge

Sürekli kalp hızı izleme özelliği ile Fitbit Surge bir çok spor dalı için kullanışlıdır. Koşu ve bisiklette olduğu gibi; jimnastik benzeri harekete dayalı statik kardiyo çalışmalarına da uygundur. Bunların haricinde aramaları, mesajları ve bildirimleri de göstermesi onu süper bir fitness takip saati yapmaktadır.

Fiyatı: 199 £, fitbit.com

Moov

Moov

Moov kayışı yardımıyla bacağınıza takabileceğiniz küçük ve yuvarlak bir ekipmandır. Koşunuzu takip edecek basit bir cihaz değil sizi daha iyi bir koşucu haline getirecek kişisel koşunuz olmayı hedefliyor! Size süper bir koçluk sunuyor ve çoğu koşucuya faydalı bilgiler sağlıyor. Daha iyi bir antrenman için kullanabilirsiniz.

Fiyat $79, moov.cc

Tüm Sporlar İçin En İyi Bileklik

Garmin VivoActive

Garmin-Vivoactive

Uygun fiyatı ve güvenilir bildirimleri bir arada bulunduran giyilebilir spor ürünlerindendir. VivoActive Gps sistemi sayesinde koşu, bisiklet ve yüzmeyi canlı olarak; hız ve mesafeleriyle birlikte takip edebiliyor. Ekranı mat ve uyku takip özelliği iyi değil ama buna rağmen Garmin Connect’e erişimi olan bir arkadaşınızla spor yapmanız için mükemmel bir seçim.

Fiyat 200 £, garmin.com

Kalp Hızını İzlemede En İyi Cihaz

Basis Peak

Basis-Peak

En iyi fitness takipçimiz Fitbit Charge HR olmasına rağmen sürekli kalp hızı izleme özelliğiyle alternatif seçimimiz Basis Peak. Charge HR ile daha kolay okuma yapmak mümkün ama en doğru sonuçları Basic Peak veriyor. Saat koştuğunuzu otomatik olarak algılıyor ve çalışmalarınızdaki ayrıntılı kalp hızı bilgilerinizi web uygulamasına aktarıyor; aynı zamanda egzersizinize devam ederken bu değerleri görmenize de olanak sağlıyor. GPS bulundurmaması bir eksik olsa da Basis Peak sizin için güçlü bir yardımcıdır.

Fiyat 170 £, mybasis.com

Yüzücüler İçin En İyi Akıllı Bileklik

Garmin Swim

Garmin-Swim

Popüler cihazların hepsinde su geçirmezlik özelliği bulunmadığından yüzme için en uygununu seçmek zaman zaman sorun olabilir. Bizim seçimimiz kulaç sayısı, kulaç tipi, katedilen mesafe gibi havuz performansınızı en iyi şekilde gösteren ve 5 atm dayanıklılığı olan Garmin Swim oldu. Daha az profesyonel yüzücüler 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan ve daha ucuz olan Misfit Shine’ı tercih edebilir. Eğer yüzme sizin için çok önemliyse en iyi su geçirmez fitness takibi cihazları konumuza da göz atın.

Fiyatı 129.99£, garmin.com

Mücevher Olarak En İyi Akıllı Bileklik

Swarovski Shine

Swarovski-Shine

CES 2015’den yeni eklenen Swarovski Shine mükemmel bayanların fitness takipçisi olacak. Swarovski kristalleri ardında gizlenmiş izleme cihazlarını kolyeden bileziğe birçok aksesuar formunda bulabilirsiniz. Ürün ek olarak koşu, bisikler ve yüzme için standart kayışıyla da birlikte geliyor. Bu yılın sonlarına doğru sonsuz bir pil ömrü sunan güneş enerjili versiyonu da çıkacak.

249 $, misfit.com

Stil Açısından En İyi Akıllı Bileklikler

Mondaine Helvetica No.1 Smart

Mondaine Helvetica No.1 Smart

Bilek için tasarlanmış giyilebilir teknoloji ürünleri arasında karşılaştığımız en iyi görünen ve en çarpıcı ürün olduğunu söyleyebiliriz. Fitness takip özelliklerine rağmen çok güzel görünen bu saat yerine İsviçre yapımı kaliteli bir saat alacağım diyorsanız Slikon Vadisindekileri çok üzersiniz haberiniz olsun.

Fiyatı henüz belli değil, mondaine.com

Withings Activité

Withings-Activité

Şimdi karşınızda Withings teknolojine ait iki ürün var. Withings Activité adım sayma, mesafe ölçme ve uyku takibi gibi özellikleri İsviçre yapımı mükemmel görünen bir saatin içinde barındıran cihazdır. Yanında spor kayışının da gönderilmesi onun iş hayatına olduğu kadar egzersizlere de uyumlu olmasını sağlıyor.

320 £, withings.com

Withings Activité Pop

Withings Activité Pop

Eğer bir fitness takipçinin bu kadar şık olmasına gerek olmadığını düşünüyorsanız Withings Activité Pop size göre. Withings Activité ile aynı özellikleri bulunduruyor. Tek farkı plastik metalle yer değiştiriyor, İsviçre ise Çin ile.

Uyku Takibi İçin En İyi Bileklik

Misfit Shine

Misfit-Shine

Misfit Shine uykunun derin, hafif ve REM döngüleri mükemmel bir şekilde size raporlaması ile en iyi uyku takibi cihazlarından biridir. Cihaz sizin uyuduğunuzu otomatik olarak algılar, veri kaybı yaşanmaz, rahat tasarımıyla geceleri kullanmanız sizi rahatsız etmek.

£ 79, misfit.com

Bildirimler Açısından En İyi Akıllı Bileklikler

Garmin Vivosmart

Garmin-Vivosmart

Garmin Vivosmart sizlere akıllı saat ve aktivite takibi özelliklerini güzel, kavisli OLED ekrana sahip şık bir cihazla sunuyor. Vivofit Plusta bulunan bütün fitness özelliklerinin yanı sıra bir akıllı saatten bekleyebileceğiniz tüm uyarıları da size sunuyor. Uyarılar bileğinize bir titreşim olarak gelir ve OLED ekranda neler olup bittiğini görüyorunuz.

£ 139,99, buy.garmin.com | Amazon

Sony SmartBand Talk

Sony-SmartBand-Talk

Sony SmartBand Talk özellikleri ile bir fitness takipçisi ve akıllı saat arasında bir yerlerde bulunuyor. Asıl amacı yürüyüş, koşu ve tırmanışlarınızı akselerometre ve altimetre gibi sensörlerle algılamak ve takip etmek. Güç tasarruflu 1.4-inçlik E Kağıt ekranı ve yerleşik ses kontrol sistemi ile arama yapmanıza olanak sağlıyor. Birçok güzel renk seçeneği var ve tüm bilgilerinizi Android Sony Lifelog uygulamasıyla bir yerde toplayabilirsiniz.

Fiyatı £ 139,99, sonymobile.com

Sınırlı Bir Bütçe İçin En İyi Akıllı Bileklikler

Jawbone UP Move

Jawbone UP Move

49.99£’luk fiyatına rağmen Jawbone UP Move söz konusu spor olduğunda usta bir cihazdır. Tek bir tuşa basmanız ile koşudan, yoga ve zumbaya kadar birçok spor için takibe başlayacaktır. Jawbone uygulaması ile fitness yapanların egzersiz programlarını takip etmelerini ve yaktığı kalorileri görmelerini sağlar, uygulama alanında en iyilerden biridir.

39,99 £, jawbone.com

Misfit Flash

Misfit Flash

Jawbone UP’nin son derece bütçe dostu olduğundan bahsettik, şimdi sıra Misfit Flasha geldi. Kendisinden daha pahalı olan Misfit Shine/Swarovski Shine ile aynı özelliklere sahiptir, plastik olması ile onlardan ayrılır. Adımları,uykuyu ve yüzmeyi son derece iyi takip eder ve tüm zevklere uygun canlı renk seçenekleri vardır.

Fiyatı £49.99, misfit.com

Razer Nabu X

Razer Nabu X

Razer Nabu X adım ve uyku takibini ekrana yansıtmamasından dolayı daha düşük fiyatlıdır. En ilginç özelliği is diğer kullanıcılarla iletişim kurmanızı sağlamasıdır. Temel bildirimleri görebilirsiniz ve bildirimler için 3 ışıklı LED ekranını bildirimlere özel renkler seçerek kişiselleştirebilirsiniz.

49,99 $, razer.com

Xiaomi Mi Band

Xiaomi-Mi-Band

Xiaomi Mi Band artık Çin’in dışında da temin edilebiliyor, süper tasarımı ve harika özelliklerine rağmen düşük bir fiyatı var. Mükemmel fitness takibi özellikleri ile 13 $ ‘lık Xiaomi Çin’deki diğer cihazlardan milyonlarca fazla satarak hepsini geçti.

£ 10, xiaomishop.com

Zayıflama İçin En İyi Akıllı Bileklikler

Withings

Withings

Activité ve Pulse gibi giyilebilir cihazlardaki uyku ve adım takibi özelliklerine sahip olmasının yanı sıra Withings HealthMate uygulamasındaki gibi banyodaki akıllı tartıya bağlanabiliyor, tansiyonu gösteriyor ve detaylı uyku takibini sağlıyor. Tüm detayları aynı yerde topluyor ve genel sağlığınızı takip etmeniz için birebir.

£ 129, withings.com

Garmin Vivofit 2

Garmin-Vivofit-2

İyi fiyatı, MyFitnessPal uygulamasına uyumluluğu ve Garmin’s Connect topluluğun etkisi Vivofit 2’yi zayıflamak isteyenler için iyi bir seçenek yapıyor. Son aktivitenizi baz alan ya da bir saate ayarlanmış hatırlatmaları ile sürekli hareketli kalmanıza yardımcı oluyor.

99,99 £, garmin.com

En İyi Sade Akıllı Bileklik

Acer Liquid Leap

Acer Liquid Leap

Çoğu fitness takip cihazının kullanımı kolaydır, ama çok azı Acer Liquid Leap kadar sorunsuzdur. Tüm adım, uyku ve hedef bilgilerini ekranda gösterir ve böylece her seferinde uygulamayı açmak zorunda kalmazsınız. Uygulamada ise basit grafiklerle zamana karşı gelişimlerinizi gösterir.

8 Comments

 1. Sena

  Ağustos 25, 2016 at 11:17 am

  Bu ürünler hakkında yazılmış sade, anlaşılır ve faydalı bir yazı. Tebrikler…

  • igze

   Eylül 27, 2016 at 6:46 pm

   Teşekkürler.

 2. Ünal

  Ağustos 31, 2016 at 8:16 am

  Araştırmalarınızı takip ediyor ve değer veriyorum fakat araştırmalarınız da bazı eksiklikler var Polar markasının da çok güzel ürünleri var onları bu sitede göremedim. insanların sizlerin araştırmalarına göre ürünlere yöneliyorlar ve burada yayınladığınız ürünlerin bir kısmı Türkiye de bile yok. araştırmalarınızı daha dikkat li yaparsanız kullanıcılar için daha doğru olacağını düşünüyorum.

 3. igze

  Eylül 27, 2016 at 6:48 pm

  Ürünler yakın zamanda güncellenecektir. Ancak Türkiye’de satılmıyor diye de ürünlerden bahsetmemek doğru olmaz düşüncesindeyiz.

 4. mustafa

  Kasım 13, 2016 at 9:45 pm

  Merhabalar,

  Elinize sağlık güzel liste ancak güncellense daha iyi olur sanki.

  İyi çalışmalar.

 5. Miraç Can

  Şubat 9, 2017 at 8:55 am

  merhaba.. ben casper via e1 kullanıyorum. aldığım 2. akıllı bileklik ve aynı sorunu yaşıyorum. bileklik ve telefon bluetooth ile birbirini görüyor ama bağlanmıyorlar. internette çözüm aramaktan teknik servisi, casper teknik servisini aramaya kadar her yolu denedim olmuyor. bu arada telefonum babamın akıllı saatine bağlanıyor ve aldığım bileklikler de başka telefon ve tabletlere bağlanıyor. benim derdimden anlayan yok mu..

  • Miraç Can

   Şubat 9, 2017 at 9:01 am

   bu arada yukarda bahsettiğim akıllı bilekliklerden biri avea smartband diğeri ise Veryfit ID101

 6. Ahmet Sureyya Genç

  Şubat 28, 2017 at 12:37 pm

  elinize saglık güzel araştırma

Bizim İçin Yorumunuz Çok Değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir